ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Disiplinlerarası Tasarım Atölye I STA572 GÜZ-BAHAR 2+2 S 7
    Öğrenme Çıktıları
    1-Disiplinlerarası tasarım yapan sanatçıları açıklar.
    2-Güncel sanat kavramlarını açıklar.
    3-Güncel Sanattaki disiplinlerarası çalışmaları analiz eder.
    4-Güncel sanat ürünü ortaya koyabilme becerisi kazanarak özgün bir sanat eseri tasarlar.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr.Öğr.Üyesi Seçil ERMİŞ İPEK
    Dersi Verenler

1-)Doktor Öğretim Üyesi Emine Ketencioğlu

Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1 Tüzünoğlu, A. (2014) Dersimiz Güncel Sanat. İstanbul: Outlet Independent Art Space. K2 Yücel, D. (2012). Yeni Medya Sanatı ve Yeni Müze: T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi. K3 Sarah Carr-Gomm (2016) Sanat Sanatın Gizli Dili. İstanbul: İnkılap Kitabevi. K4 Arthur C. Danto (2015) Sanat Nedir. İstanbul: Sel Yayıncılık. K5 Saehrendt, C. (2014) Bunu Ben de Yaparım!. İstanbul: Ayrıntı Yayınları.
    Yardımcı Kitap -
    Dersin Amacı Dersin amacı günümüz sanat akımlarına kadar gelen bütün sanat akımları incelenerek öğrencinin özgün bir dil ortaya koymasını sağlamaktır, Üretim teknikleri için sınırlandırma yapmayarak her türlü üretim tekniği ve materyal sanatsal ifade biçimi olarak kullanılabilmektedir.
    Dersin İçeriği Disiplinlerarası tasarım hakkında genel bilgi edinilir. Örnek sanatçılar ve çalışmalar incelenir. Yaratıcı ve disiplinler arası yöntemler kullanılarak uygulamalar yapılması amacıyla proje konuları belirlenir. Proje konularına yönelik literatür taraması yapılarak, konular incelenir. Projenin taslak çalışmalarına başlanır. İnceleme ve kritik yapılarak değerlendirilen projelerin sunumu gerçekleştirilir.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster