ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Çizgi Roman STA506 GÜZ-BAHAR 3+1 S 7
    Öğrenme Çıktıları
    1-Çizgi öykü anlatım yöntemlerini, çizgi öykü anlatım türlerini ve çizgi öykülerin dünyadaki örneklerini tanımlar.
    2-Çizgi öykülerini uygun sayfa düzeni ile yerleştirerek çizgi öykülerinin panellerini belirler.
    3-Çizgi romanına uygun tekniği seçerek çizgi romanını sunar.
    4- Çizgi öykülerini en iyi vurgulayan çizim tekniğini bulur.
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Serkan Vural
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Cantek, L. (2014). Türkiye`de Çizgi Roman. İletişim Yayınları K2. Beaty, B. (2017). Sanat Karşısında Çizgi Roman. Yapı Kredi Yayınları K3. Bolan, B. (2003). Çizgi Roman Sanatı. Engin Yayıncılık K4. Cantek, L. (2004). Çizgili Hayat Klavuzu. İletişim Yayınları
    Yardımcı Kitap YK1. Cantek, L.(2004). Çizgili Kenar Notları. İletişim Yayınları
    Dersin Amacı Ders kapsamında; kullanılmak istenildiğinde etkili bir anlatım sağlanması için gerekli unsurların tanıtılması, çizgi roman projesi geliştirilmesi ve geliştirilecek çizgi öykülerin görselleştirilmesi amaçlanmaktadır.
    Dersin İçeriği Ders kapsamında, seçilen bir konu ve/veya türde bir çizgi roman çalışması yapılması, aynı konu ve/veya tür ile ilgili bir araştırma yapılması. Çizgi roman sanatının tanıtılması ve görsel anlatım aracı olarak çizgi romanda kullanılan tekniklerin gösterilmesi ve uygulamaları yer almaktadır.
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster