ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Açık Çevrim Denetim Sistemleri ve Otomatik Kontrol Sistemlerinde kullanılması. Açık Çevrim Denetim Sistemlerinde Basit Matematiksel Model Oluşturmak. Açık Çevrim Denetim Sistemi Uygulamaları. Anlatım-Uygulama
    2 Açık Çevrim Denetim Sistemleri ve Otomatik Kontrol Sistemlerinde kullanılması. Açık Çevrim Denetim Sistemlerinde Basit Matematiksel Model Oluşturmak. Açık Çevrim Denetim Sistemi Uygulamaları. Anlatım-Uygulama
    3 Kapalı Çevrim Denetim Sistemleri ve Otomatik Kontrol Sistemlerinde kullanılması. Kapalı Çevrim Denetim Sistemlerinde Basit Matematiksel Model Oluşturmak. Kapalı Çevrim Denetim Sistemi Uygulamaları. Anlatım-Uygulama
    4 Kapalı Çevrim Denetim Sistemleri ve Otomatik Kontrol Sistemlerinde kullanılması. Kapalı Çevrim Denetim Sistemlerinde Basit Matematiksel Model Oluşturmak. Kapalı Çevrim Denetim Sistemi Uygulamaları. Anlatım-Uygulama
    5 Doğru Akım Motorunun Hız Kontrol Yöntemleri ve Doğru Akım Motorunun Açık Çevrim Denetim Sistemi İle Kontrol Edilmesi. Anlatım-Uygulama
    6 Açık-Kapalı Çevrim Denetim Sistemleri ve Otomatik Kontrol Sistemlerinde kullanılması. Açık-Kapalı Çevrim Denetim Sistemlerinde Basit Matematiksel Model Oluşturmak. Açık-Kapalı Çevrim Denetim Sistemi Uygulamaları. Anlatım-Uygulama
    7 Açık-Kapalı Çevrim Denetim Sistemleri ve Otomatik Kontrol Sistemlerinde kullanılması. Açık-Kapalı Çevrim Denetim Sistemlerinde Basit Matematiksel Model Oluşturmak. Açık-Kapalı Çevrim Denetim Sistemi Uygulamaları. Anlatım-Uygulama
    8 Oransal-İntegral Denetim Sistemi Oransal-Türev Denetim Sistemi Oransal-İntegral-Türev Denetim Sistemi Anlatım-Uygulama
    9 Oransal-İntegral İle Oransal-Türev Denetim Sistemleri Arasındaki Farklar. Oransal-İntegral-Türev Denetim Sistemi Kullanım Alanları. Oransal-İntegral Türev Denetim Sistemi Kontrol Cihazları. Anlatım-Uygulama
    10 Sistemlerin frekans ve zaman domeni modellemeleri.S-domeni(laplace dönüşümü)dönüşümü ve s-domeni modellemesi.Verilen bir sistemin transfer fonksiyonunun elde edilmesi ve blok diyagram şeklinde gösterilmesi.Matlab sımulınk programında sistemlerin transfer fonksiyonlarının elde edilmesi ve simülasyonu. Sistemlerin girişine değişik işaretler uygulandığında, çıkışlarının matlab sımulınkte gözlemlenmesi. Anlatım-Uygulama
    11 Sistemlerin frekans ve zaman domeni modellemeleri.S-domeni(laplace dönüşümü)dönüşümü ve s-domeni modellemesi.Verilen bir sistemin transfer fonksiyonunun elde edilmesi ve blok diyagram şeklinde gösterilmesi.Matlab sımulınk programında sistemlerin transfer fonksiyonlarının elde edilmesi ve simülasyonu. Sistemlerin girişine değişik işaretler uygulandığında, çıkışlarının matlab sımulınkte gözlemlenmesi. Anlatım-Uygulama
    12 Elektrik devrelerinin zaman ve frekans domeninde modellenmesi.Zaman veya frekans domeninde modellenmiş bir elektrik devresinin istenilen bir transfer fonksiyonunun elde edilmesi.Verilen bir elektrik devresinin girişine çeşitli işaretlerin uygulanması durumunda devrenin çıkışında oluşacak sinyalin matematiksel olarak elde edilmesi ve Matlab Simulink`te gözlemlenmesi. Anlatım-Uygulama
    13 Elektrik devrelerinin zaman ve frekans domeninde modellenmesi.Zaman veya frekans domeninde modellenmiş bir elektrik devresinin istenilen bir transfer fonksiyonunun elde edilmesi.Verilen bir elektrik devresinin girişine çeşitli işaretlerin uygulanması durumunda devrenin çıkışında oluşacak sinyalin matematiksel olarak elde edilmesi ve Matlab Simulink`te gözlemlenmesi. Anlatım-Uygulama
    14 Verilen bir sistemin durum uzayı değişkenlerinin belirlenmesi, durum uzay denklemlerinin elde edilmesi ve bu durum uzayı modelinin faz değişkenlerini gösteren eşdeğer blok diyagramının çizilmesi. Anlatım-Uygulama
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster