ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Şirketlere ilişkin genel bilgiler ve şirketlerin hukuk dalları ile ilişkisi. K1: Şirketler Muhasebesi, s.1-3
    2 Şirketlerin sınıflandırılması ve şirketler muhasebesinin konusu. K1: Şirketler Muhasebesi, s.4-6
    3 Adi şirketlerin tanımı ve özellikleri, adi şirketin kuruluşu, sermayesi, kar-zarar dağıtımı ve tasfiyesi(sona ermesi) ile ilgili muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.7-8
    4 Kollektif şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.9-19 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    5 Kollektif şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.9-19 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    6 Kollektif şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.9-19 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    7 Komandit şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.20-27 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    8 Komandit şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.20-27 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    9 Uygulamalı konuların tekrarı. K1: Şirketler Muhasebesi, s.20-27 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    10 Anonim şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.28-52 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    11 Anonim şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.28-52 K1: Şirketler Muhasebesi, s.70-112
    12 Limited şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları K1: Şirketler Muhasebesi, s.53-62 K1: Şirketler Muhasebesi, s.113-118
    13 Limited şirketler tanımı ve özellikleri, kuruluşu, sermaye hareketleri ve kar zarar dağıtım yapısı, tasfiye, devir, birleşme işlemleri muhasebe kayıtları. K1: Şirketler Muhasebesi, s.53-62 K1: Şirketler Muhasebesi, s.113-118
    14 Kooperatif şirket, şirket birleşmeleri ve uygulamalı çözümlü örnekler ile konuların tekrarı. K1: Şirketler Muhasebesi, s.63-67
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster