ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 İnsan kaynakları yönetiminin tarihsel gelişim süreci,insan kaynakları yönetimi faaliyetleri, insan kaynakları yönetiminin temel rolleri insan kaynakları yönetiminin amaçları K1-Bölüm 1
    2 İnsan kaynakları yönetiminin ilkeleri, (yeterlilik ilkesi, kariyer ilkesi, eşitlik ilkesi, güvence ilkesi, tarafsızlık ilkesi) K1-Bölüm 1
    3 İş analizi ve iş tasarımı (İş analizi tanımı ve önemi, iş analizinin amaçları, iş analizi süreçleri, iş analizi için hazırlık çalışmaları, iş analizi bilgilerinin toplanması, iş analizinden elde edilen bilgilerin uygulanması) K1-Bölüm 3
    4 İş analizinde kullanılan yöntemler (gözlem yöntemi, mülakat yöntemi, anket yöntemi) K1-Bölüm 3
    5 İş tanımları- iş tasarımı, iş basitleştirme, iş genişletme, iş zenginleştirme, rotasyon, kalite grupları K1-Bölüm 3
    6 İnsan kaynakları planlanması (insan kaynakları planlama süreci, mevcut durum analizi, insan kaynakları talebinin belirlenmesi, insan kaynakları arzının belirlenmesi, arz ve talebin karşılaştırılması, eylem planının hazırlanarak uygulamaya konulması, kontrol ve değerlendirme) K1-Bölüm 2
    7 İşgören seçimi (işgören seçimi tanımı ve önemi, işgören seçim süreci aşamaları, başvuruların kabulü ve başvuru formu doldurtma, sınav ve çeşitli testlerin uygulanması, adayla görüşme, adayın geçmişinin ve referanslarının incelenmesi, sağlık kontrolü, işe alma kararı ve iş teklifinin yapılması, işe yerleştirme) K1-Bölüm 4
    8 İşe alıştırma (işe alıştırma kavramının tanımı, işe alıştırma programının gerekliliği, işe alıştırma programının içeriği, işe alıştırma programının faydaları) K1-Bölüm 5
    9 İşgören eğitimi ve geliştirilmesi (işgören eğitiminin tanımı ve önemi, işgören eğitimi ve geliştirme süreci, eğitim ihtiyaç analizi, eğitim tasarımı ve planlaması, eğitimin uygulanması, eğitimin değerlendirilmesi) K1-Bölüm 5
    10 İşgören eğitim yöntemleri (uygulama yerine göre eğitim, uygulama zamanına göre eğitim, uygulama amacına göre eğitim) K1-Bölüm 5
    11 Kariyer planlaması (Kariyer planlamasının tanımı, kariyer aşamaları, kariyer planlaması süreci, kariyer planlaması türleri) K1-Bölüm 5
    12 Performans değerlemesi(tanımı, önemi ve amaçları, yöntemleri) K1-Bölüm 6
    13 İş değerleme (iş değerleme kavramı, genel ilkeleri, değerleme süreci, değerleme yöntemleri) K1-Bölüm 7
    14 Ücret (ücret kavramı, ücret yönetimi, ücret sistemleri) K1-Bölüm 7
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster