ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Akışı
 • Hafta Konular Ön Hazırlık
  1 Mevsimlere bağlı periyodik olarak yapılacak park ve bahçe bakımı ve önemi hakkında bilgilendirme. K1 den 1. bölüm okunacak.
  2 Çim alanlarının kullanımı, bakımı ve önemi. K1 den 2. bölüm okunacak. K2 den 7. bölüm okunacak. K3 den 7. bölüm okunacak.
  3 Çim alanlarının kullanımı, bakımı, önemi ve gübrelenmesi. K1 den 3. bölüm okunacak. K2 den 7. bölüm okunacak. K3 den 7. bölüm okunacak.
  4 Ağaç, ağaçcık, çalı gruplarında bakım işlemleri. K1 den 4. bölüm okunacak. K2 den 6. bölüm okunacak. K3 den 6. bölüm okunacak.
  5 Park ve Bahçe Gezisi. Araştırma gezi düzenlenecek parklar hakkında bilgi edinme.
  6 Budama tekniği; budama zamanı, kent ağaçlarında budama sorunları. K1 den 4. bölüm okunacak. K2 den 6. bölüm okunacak. K3 den 6. bölüm okunacak.
  7 Budamada kullanılan alet ve ekipmanlar; motorlu testere ile kesişler, ağaçlarda devirme kesişi, kamalama. K1 den 6. bölüm okunacak. K2 den 9. bölüm okunacak. K3 den 10. bölüm okunacak.
  8 Ara Sınav
  9 Ağaç ve ağaçcıklarda budama tekniği; budamanın genel esasları: gelişmeyi kuvvetlendirmek için budama, form vermek için budama, daha iri çiçek almak için budama. Ağaçların fizyolojik gelişme evreleri ve budama prensipleri. K1 den 7. bölüm okunacak.
  10 Çalıların budama tekniği ve bakımı; türlere göre budama şekilleri ve zamanları. Çitlerde budama; budama zamanı. K1 den 8. bölüm okunacak.
  11 Park ve bahçe bitkilerinde üretim teknikleri ve dikkat edilmesi gerekenler. K1 den 9. bölüm okunacak.
  12 Park ve bahçe bitkilerinde üretim teknikleri ve dikkat edilmesi gerekenler. K1 den 10. bölüm okunacak. K3 den 3. bölüm okunacak.
  13 Yapısal ve bitkisel uygulaması tamamlanmış alanlarda ağaçlar, çalılar, yer örtücüler, bahçe çiçekleri ve çim alanlarının yıl boyu bakım ve onarım programının hazırlanması. K1 den 11. bölüm okunacak. K4 den 6. ve 7. bölüm okunacak.
  14 Yabancı ot ve zararlılarla mücadele. K1 den 12. bölüm okunacak. K2 den 10. bölüm okunacak.
  15 Park ve bahçe gezisi. Araştırma gezi düzenlenecek parklar hakkında bilgi edinme.
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster