ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 21. Yüzyılda ruh sağlığı, koruyucu ruh sağlığı hizmetleri, Dünya ve ülkemizde toplum ruh sağlığı hizmetleri ve ruh sağlığı hemşireliğinin rolü +klinik eğitim K1,K2:Bölüm 1-1
    2 Ruh sağlığı ve hastalıklarında hemşirelik süreci, terapötik ortam, hasta kabul ve taburculuk süreci +klinik eğitim K1,K2:Bölüm 3-3
    3 Ruhsal hastalıklara neden olan etmenler, ruhsal bozukluklardaki genel belirtiler, ruhsal durum değerlendirmesi+klinik eğitim K1:Bölüm 5
    4 Birincil, ikincil, üçünçül koruma kavramları ve ailenin terapötik değerlendirilmesi+klinik eğitim K2:Bölüm 4
    5 Gelişim dönemleri, Çocuk Ruh Sağlığı Sorunları, Stres ve Kriz kavramı, Anksiyete, Somotoform ve Dissosiyatif bozukluklarda hemşirelik bakımı+klinik eğitim K1,K2:Bölüm 10-5
    6 Şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar ve hemşirelik bakımı +klinik eğitim K1,K2:Bölüm 17-5
    7 Duygu durum bozuklukları, organik ruhsal bozukluklar ve hemşirelik bakımı+klinik eğitim K1,K2:Bölüm 16-5
    8 Madde kullanım bozuklukları ve hemşirelik bakımı+klinik eğitim K1,K2:Bölüm 19-5
    9 Kişilik bozuklukları ve hemşirelik bakımı +klinik eğitim K1,K2:Bölüm 20-5
    10 Cinsel sağlık ve cinsel işlev bozuklukları ve hemşirelik bakımı+klinik eğitim K1:Bölüm 23
    11 Yeme-uyku bozuklukları ve hemşirelik bakımı+klinik eğitim K1,K2:Bölüm 21,22-5
    12 Konsültasyon Liyezon Psikiyatri Hemşireliği+klinik eğitim K1 Bölüm 31
    13 Psikofarmakoloji+klinik eğitim K1:Bölüm 25
    14 Psikoterapiler- acil psikiyatri- psikiyatride hasta hakları+klinik eğitim K1,K2:Bölüm 24,28-4
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster