ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Bitki histolojisine giriş, bitki hücresi, bitkisel dokular K1, YK4, Mikroskop Çalışması (Bitki hücresi, plastitler, ergastik maddeler; nişasta; basit, druz, rafit ve sistolit kristalleri, geçitler; basit geçitler, kenarlı geçitler)
    2 Meristematik dokular, vasküler kambiyum, epidermis, periderm, epidermal yapılar K3, K4, YK1, Mikroskop Çalışması (Bitkilerde kambiyum, örtü doku; epidermis; epidermal yapılar; periderma, hipoderma ve tüyler)
    3 Bitkilerde stoma yapısı ve stoma tipleri K3, YK4, K1, Mikroskop Çalışması (Bitkilerde stomalar ve stoma tipleri)
    4 Bitkilerde parankima doku tipleri K3, K4, YK4, Mikroskop Çalışması (Bitkilerde parankima doku ve hücre tipleri; palizat parankiması, sünger parankiması, ksilem parankiması, floem parankiması, korteks parankiması)
    5 Bitkilerde destek doku K3, YK3, YK4, Mikroskop Çalışması (Bitkilerde destek doku; sklerankima ve kollenkima, lentisel)
    6 İletim dokusu, ksilem, floem K3, K4, YK3, YK4, Mikroskop Çalışması (Bitkilerde iletim dokusu ve hücreleri, ksilem, floem; iletim demeti tipleri, Eğreltilerde ve tohumlu bitkilerde iletim dokusu)
    7 Salgı sistemi K3, YK1, YK2, Mikroskop Çalışması (Bitkilerde salgı doku, süt boruları)
    8 Bitki morfolojisine giriş, bitki organları, kökün morfolojisi ve anatomisi K1, K2, YK4, Mikroskop Çalışması (Bitkilerin vejetatif organları; kök morfolojisi ve histolojisi, primer kök yapısı, dikotiledon kökü, monokotiledon kökü, iletim dokusu)
    9 Gövdenin morfolojisi ve anatomisi, gövdenin ve kökün primer yapısı K1, K2, YK2, Mikroskop Çalışması (Bitkilerin vejetatif organları; gövde morfolojisi ve histolojisi, gövdenin primer yapısı monokotil gövde ve dikotil gövde, iletim dokusu, kambiyum)
    10 Kök ve gövde metamorfozları, gövdenin sekonder yapısı K1, K2, YK3, Mikroskop Çalışması (Bitkilerin vejetatif organları; gövde morfolojisi ve histolojisi, gövdenin sekonder yapısı, Gymnosperm odunu ve Angiosperm odunu, fellogen)
    11 Yaprak morfolojisi ve anatomisi K1, K2,YK3, Mikroskop Çalışması (Bitkilerin vejetatif organları; yaprak morfolojisi ve histolojisi; Gymnosperm yaprağı)
    12 Yaprak dizilişi, yaprak metamorfozları K1, K4, YK3, Mikroskop Çalışması (Bitkilerin vejetatif organları; yaprak morfolojisi ve histolojisi; Angiosperm (dikotiledon ve monokotiledon) yaprağı; yaprak metamorfozları)
    13 Çiçek anatomisi ve morfolojisi, çiçek diyagramı ve formülü, tozlaşma, döllenme K1, K4, YK4, Stereomikroskop Çalışması (Bitkilerin generatif organları; çiçek histolojisi, morfolojisi, diseksiyonu; çiçek diyagramı ve formülü)
    14 Meyve ve tohumun anatomisi ve morfolojisi, çimlenme K1, K2, YK3, Stereomikroskop Çalışması (Bitkilerin generatif organları; meyve ve tohum anatomisi ve morfolojisi)
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster