ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Türkiye ve Dünya da Kimya Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı olarak başlıca çalışma sektörlerini belirleme, küreselleşme, standardizasyon kavramları K 3. Bölüm 2
    2 Başlıca endüstriyel kirlilik sebepleri, kimyasal proses riskleri, endüstriyel tehlike endeksleri K 2. Bölüm 1-4, K 1. Bölüm 12
    3 Çevre kirliliği ve önlenmesi, çevre mevzuatı, AB uyum süreci, REACH Direktifi, uluslararası programların uygulamaları K 1. Bölüm 1, K 3. Bölüm 2
    4 Atık yönetimi, Çevre Yönetim Sistemi ISO 14001 K 2. Bölüm 3, Sayfa 224-227
    5 Atıkların değerlendirilmesi ve kullanım alanlarını irdeleyerek analiz eder. K 2. Bölüm 3-5
    6 İş sağlığı ve güvenliği konusu, iş kazaları, toksikoloji, tehlikeli kimyasallar, malzeme güvenlik formları (MSDS) içerikleri ve önemi K 1. Bölüm 2, K 3 Bölüm 2
    7 İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili kanunlar ve yönetmelikler OHSAS 18001, yangın ve patlama sebepleri ve alınması gerekli önlemler YK 1. Ders 11
    8 Tehlikelerin tespiti, risk yönetimi ve değerlendirme yöntemleri HAZOP, HAZAN K 1. Bölüm 10, YK 1. Ders 12
    9 EFQM mükemmellik modeli, kurumsal bir firmada uygulanması K 1. Bölüm 10
    10 Kurumsal firmalarda kalite yönetim sistemlerini ana hatlarıyla gösterimi K 1
    11 Sürdürülebilirlik, iş ve mühendislik etiği, kurumsal sosyal sorumluluk kavramları K 3. Bölüm 7.5
    12 Yönetim sistemleri entegrasyonu ve endüstriden örnek çalışmalar K1. Bölüm 12
    13 Çevre ve iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları K 3
    14 Proses ve çevre güvenliği açısından büyük endüstriyel kazaların örneklendirilmesi ve BEKRA YK 1. Sayfa 36
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster