ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 İş Güvenliği Uzmanlığı ile ilgili tanımlar. Eğitim kurumu, eğitim belgesi, İSG Katip, Sorumlu müdür, teknik eleman. İş Güvenliği Uzmanlarının nitelikleri ve görevlendirilmeleri. K1-K4
    2 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda İş Güvenliği Uzmanlığı. K1-K4
    3 İş Güvenliği Uzmanlığı belgesi. A Sınıfı, B Sınıfı ve C İş Güvenliği Uzmanlığı Belgeleri. K1-K4
    4 İş Güvenliği Uzmanlarının görevleri. Rehberlik, risk değerlendirmesi, çalışma ortamı gözetimi, eğitim, bilgilendirme ve kayıt, ilgili birimlerle işbirliği. K1-K4
    5 İş Güvenliği Uzmanlarının yetkileri. İş Güvenliği Uzmanlarının yükümlülükleri. İş Güvenliği Uzmanlarının az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarda çalışma süreleri. K1-K4
    6 İş Güvenliği Uzmanlarının eğitildiği kurumlar. Eğitim kurumlarının başvuruları. Eğitim kurumlarının yeri, yerleşim planları, derslikleri. Eğitim kurumlarında aydınlatma, gürültü ve termal konfor şartları. K5-K10
    7 İş Güvenliği Uzmanlarının eğitildiği eğitici kadroları. Eğitim kurumlarının yetkilendirilmeleri, vize işlemleri ve belgelendirilmeleri. K5-K10
    8 İş Güvenliği Uzmanlarının eğitildiği kurumlarının görev, yetki ve sorumlulukları. İSG Katip sistemi. K5-K10
    9 İş Güvenliği Uzmanlarının eğitildiği kurumlarda sorumlu müdürün görev ve sorumlulukları ve İş Güvenliği Uzmanlığı eğitim programları. K5-K10
    10 Eğitim programlarına başvuru. İş Güvenliği Uzmanlarının eğitimleri, sınavları ve belgelendirilmeleri. K5-K10
    11 İş Güvenliği Uzmanlığı Eğiticiliği. Eğitici Belgesi, eğiticilerin görev ve sorumlulukları, eğiticilerin belgelendirilmeleri. K511-K15
    12 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün görev, yetki ve sorumlulukları ile denetimleri. K511-K15
    13 İş Güvenliği Uzmanlığında ihlaller ve ihtar puanlarının uygulanması. Yetkilerin askıya alınması, iptali ve itiraz süreci. İtiraz komisyonunun çalışma şekli. K511-K15
    14 İş Güvenliği Uzmanlarının mesleki bağımsızlık ve etik ilkeleri. İş Güvenliği Uzmanlığında tebligatların bildirim ve elektronik tebligat. K511-K15
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster