ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 cam hakkında ön bilgi edinme ve camı oluşturan hammadelerin anlatılması K1-Camın Tanımı ve Sınıflandırılması-Bölüm 1
    2 Camın tarih boyunca önemi ve kullanım alanlarının anlatılması K1-Tarihsel Gelişim Sürecinde Cam-Bölüm 1
    3 Soğuk cam üzerinde uygulanan dekor tekniklerinin anlatılması K1-Soğuk Cam Şekillendirme Teknikleri-Bölüm 1
    4 Cama füzyon ve üfleme tekniği ile şekil verme yöntemlerinin anlatılması K1-Sıcak Cam Şekillendirme Yöntemleri-Bölüm 1
    5 Yaş çamur üzerine dekoratif uygulama tekniklerinden Sgrafitto dekor yönteminin anlatılması ve uygulanması K2-Seramik Dekor Teknikleri-Bölüm 5
    6 Yaş çamur üzerine dekoratif uygulama tekniklerinden Dekorlu döküm kalıpları yönteminin anlatılması ve uygulanması I Atölye Uygulamalı Anlatım I
    7 Yaş çamur üzerine dekoratif uygulama tekniklerinden Dekorlu döküm kalıpları yönteminin anlatılması ve uygulanması II Atölye Uygulamalı Anlatım II
    8 Öğrenci Sunumları I Uygulama I
    9 Öğrenci Sunumları II Uygulama II
    10 Yaş çamur üzerine dekoratif uygulama tekniklerinden Ajur yönteminin anlatılması ve uygulanması K2-Seramik Dekor Teknikleri-Bölüm 5
    11 Seramik boyaları ve kullanıldıkları yerler: Sır altı boyaları, Sır üstü boyaları, Gliserin boyaları, Sır içi boyaları hakkında genel bilgi verilmesi ve uygulanması K2-Seramik Dekor Teknikleri-Bölüm 7
    12 Seramik boyaları ve kullanıldıkları yerler: Sır altı boyaları, Sır üstü boyaları, Gliserin boyaları, Sır içi boyaları hakkında genel bilgi verilmesi ve uygulanmas K2-Seramik Dekor Teknikleri-Bölüm 7
    13 Fırça ve bazı basit el dekorları, sünger, ıstampa, parafin, kitre ile dekorlama, Sınırlı kontur dekorları hakkında genel bilgi verilmesi ve uygulanması Fırça ve bazı basit el dekorları, sünger, ıstampa, parafin, kitre ile dekorlama, K2-Seramik Dekor Teknikleri-Bölüm 6
    14 Yapılan çalışmanın bisküvi pişiriminin yapılması ve sırlanması. Atölye uygulamalı anlatım
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster