ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Görsel anlatım öğeleri ve algı-algılama-bilme-uygulama konularının anlatılması K-1 (İnternet Linki)
    2 Nokta ve Çizginin tanımları ve uygulanması K-2 sayfa 1-20
    3 Leke ve ton skalası konusu ve uygulama K-3 (İnternet Linki)
    4 Işık ve gölgenin tanımlanması, ışık-gölge etkilerinin araştırılması K-3 (İnternet Linki)
    5 Form, biçim, doku, yüzey- nesnenin görünümleri Araştırma,uygulama-1
    6 Ayrıntılı etüt çalışmaları (nokta-çizgi-ışık-gölge-ton-form-biçim-doku çalışmalarının uygulanması) K-4 (İnternet Linki)
    7 Kapalı kompozisyon: Konu belirlenmesi Örnek çalışmaların incelenmesi ve araştırılması
    8 Kapalı kompozisyon: Belirlenen konuya göre yapılan çalışmaların kontrolü Yapılan çalışma hakkında bilgi özeti
    9 Kompozisyon türlerinin uygulanması- boşluk-doluluk, hareket-ritim, yapı-yön planlarının oluşturulması K-5 sayfa 50-58
    10 Kompozisyon çalışmaları Araştırma,uygulama-2
    11 Yüzey üzerinde biçim, form, denge, yön öğelerinin çalışılması Araştırma,uygulama-3
    12 Strüktür, ritim, tekrar öğelerinin düzenlenişi Araştırma,uygulama-4
    13 Sanat eserlerinin boşluk- doluluk, ışık-gölge, oran, hareket, yön, strüktür, ritim, uygunluk, zıtlık, sıradüzen, denge açısından çözümlenmesi K-5 sayfa 7-18 45-50
    14 Sanatsal öğeleri kullanarak estetik bütünlüğü olan özgün kompozisyonlar üretme Araştırma,uygulama-5
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster