ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Ders: Fidanlıklar tanımı, çeşitleri, planlama ve kuruluşları, tesisleri. Drenaj, sulama, sera ve camekan, gölgelikler Uygulama: Çankırı orman fidanlığının incelenmesi K1 Bölüm 1-4 Okunmalıdır K2 Sayfa 200-210 okunmalıdır
    2 Ders: Fidanlıklarda İç taksimat, rotasyon Uygulama: Çankırı Orman Fidanlığı iç taksimat ve fidan üretim planlarının incelenmesi K1 Bölüm 5 Okunmalıdır
    3 Ders: Seracılık ve Bitki Üretiminde Seracılığın Kullanılma Olanakları Uygulama: Fakülte serasının incelenmesi K1 Bölüm 5 Okunmalıdır
    4 Ders: Bitki Üretme Sistemlerinin Sınıflandırılması, genel esaslar, Uygulama: çeşitli yöntemlerle üretilen bitkilerin sera ve fidanlıkta gösterilmesi. K1 Bölüm 6.1 Okunmalıdır
    5 Ders: Bitkilerde Generatif Üretme Uygulama: Tohumla üretme ortam, malzeme ve tesisleri K1 Bölüm 6.1 Okunmalıdır K2 Sayfa 217-230 okunmalıdır
    6 Ders: Çıplak köklü fidan üretim esasları Uygulama: Çankırı Orman Fidanlığında ekim yastıklarının incelenmesi ve tohum ekimi. K1 Bölüm 6.1 Okunmalıdır
    7 Ders: Tüplü fidan üretilmesinde kullanılan kaplar Uygulama: Fidan üretiminde kullanılan kapların gösterilmesi. K1 Bölüm 6.1 Okunmalıdır
    8 Ders: Tüplü fidan üretim esasları Uygulama: Öğrencilerin çeşitli türlere ait tohumları sera ve fidanlıkta kaplara ekmeleri K1 Bölüm 6.1 Okunmalıdır
    9 Ders: Vejetatif üretim yöntemleri (çelikle üretim) Uygulama: Serada yeşil ve sert çeliklere ait uygulama yapılması K1 Bölüm 6.2 Okunmalıdır K2 Sayfa 243-246 okunmalıdır
    10 Ders: Vejetatif üretim yöntemleri (Aşı ile üretim) Uygulama: Aşı için gerekli malzemelerin tanıtımı ve Serada aşı yapılması K1 Bölüm 6.2 Okunmalıdır K2 Sayfa 249-254 okunmalıdır
    11 Ders: Diğer Vejetatif üretme yöntemleri Uygulama: Aşı uygulaması K1 Bölüm 6.2 Okunmalıdır
    12 Ders: Fidanlıkta koruma ve Bakım, Fidan sökümü, sınıflandırması ve saklanması Uygulama: Çankırı Orman Fidanlığında fidan sökümü ve gömüye alınmasının uygulamalı olarak gösterilmesi K1 Bölüm 6.3 Okunmalıdır
    13 Ders: Yaşlı, Boylu Fidan Yetiştirme Uygulama: Çankırı Orman Fidanlığında repikaj uygulaması. K1 Bölüm 6.3 Okunmalıdır
    14 Ders: Fidan kalitesi, Fidanlık Yasaları, Fidan maliyeti Uygulama: Laboratuvarda morfolojik ve fizyolojik fidan karakteristiklerinin gösterilmesi. K1 Bölüm 7 Okunmalıdır K2 Sayfa 233-235 okunmalıdır
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster