CANKIRI KARATEKIN UNIVERSITY Bologna Information System

• Course Information
  • Course Title Code Semester Laboratory+Practice (Hour) Pool Type ECTS
    Energy Management CEL214 SPRING 2+0 C 2
  • ECTS / WORKLOAD
  • ActivityPercentage

(100)

NumberTime (Hours)Total Workload (hours)
    Course Duration (Weeks x Course Hours)14228
    Classroom study (Pre-study, practice)8216
    Assignments0000
    Short-Term Exams (exam + preparation) 0000
    Midterm exams (exam + preparation)4011010
    Project0188
    Laboratory 0000
    Final exam (exam + preparation) 6011010
    Other 0000
    Total Workload (hours)   72
    Total Workload (hours) / 30 (s)     2,4 ---- (2)
    ECTS Credit   2
  • Course Content
  • Week Topics Study Metarials
    1 Birincil enerji kaynakları Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    2 Enerji kaynaklarının tanıtılması Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    3 Türk sanayisinin yapısı, sanayide enerji tüketimi Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    4 Enerji tasarrufunun önemi, enerji tüketimi ile maliyet arasındaki ilişki Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    5 Enerji komitesi, enerji yöneticisi ve enerji yöneticisinin görevleri Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    6 İzleme hedef oluşturmanın aşamaları Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    7 Çeşitli işlemlere ait ölçme yöntemleri Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    8 Midterm exams
    9 Kazan çeşitleri ve kazanlarda enerji verimliliği Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    10 Elektrik enerjisini verimli kullanma. Elektrik motorlarında enerji tasarrufu Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    11 Aydınlatmada armatür ve ışık kaynaklarının seçimi ile enerji tasarruf yöntemleri Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    12 Yatırım projelerinin ulusal ekonomik açısından değerlendirilmesi Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    13 Endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan hava kirliliğini ve çevre kanunu Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    14 Türkiye?de güneş enerjisi potansiyeli ve kullanım alanı. Güneş pilleri, rüzgar enerjisini ve rüzgar türbin uygulamaları Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    15 Bileşik ısı-güç santraları Enerji üretim tüketim vb. konularda güncel bilgileri toplanması, dersle ilgili görsellerin webden bulunması
    Prerequisites -
    Language of Instruction Turkish
    Coordinator -
    Instructors -
    Assistants -
    Resources -
    Supplementary Book -
    Goals -
    Content -
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster