ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi

• Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Süs Bitkileri Yetiştiriciliği YTB219 GÜZ-BAHAR 1+1 S 2
    Öğrenme Çıktıları
    1-Plant Systematics and purpose of binomial nomenclature, class, order, family, genus, species, sub-species and learn the concepts of some sort.
    2-Classify plants in the world in general.
    3-Recognition of morphological features of plants that make up the outside of the plant used and will have information on vegetative and generative organs.
    4-Pursuing an overview of some important crops distinguishes between ornamental plants.
  • AKTS / İŞ YÜKÜ TABLOSU
  • EtkinlikKatkı Yüzdesi

(100)

SayısıSüresi (Saat)Toplam İş Yükü (Saat)
    Ders Süresi (Hafta x Ders Saati)14228
    Sınıf Dışı Ders Çalışma Süresi (Ön çalışma, pekiştirme)14228
    Ödevler20122
    Kısa Süreli Sınavlar (sınav + hazırlık) 0000
    Ara Sınavlar (sınav + hazırlık)30155
    Proje0000
    Laboratuar 0000
    Yarıyıl Sonu Sınavı (sınav + hazırlık) 5011010
    Diğer 0000
    Toplam İş Yükü(Saat)   73
    Toplam İş Yükü(Saat)/ 30 (s)     2,43 ---- (2)
    Dersin AKTS Kredisi   2
  • Ders Akışı
  • Hafta Konular Ön Hazırlık
    1 Bitkilerin genel olarak sınıflandırılması, bitkilerde ikili (binomiyal) isimlendirme ve isimlendirmede Latince kullanımı, sınıf, takım familya, cins, tür, alttür, varyete ve çeşit kavramları ve örnekler K1 K5
    2 Dünyadaki bitkilerin ve süs bitkilerinin sınıflandırılması ve genel özellikleri K1 K5
    3 Bitkilerin vejetatif ve generatif organları ile ilgili genel özellikler ve bu organların görevleri, farklı cins ve türlerden tanımlayıcı örnekler K2 K5
    4 Süs bitkilerinde üretim yöntemleri K2 K5
    5 Dış mekanda kullanılan ağaç ve çalılardan bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    6 Dış mekanda kullanılan ağaç ve çalılardan bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    7 Dış mekan süs bitkilerinden sarılıcı tırmanıcı özellikte bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    8 Ara Sınav
    9 Dış mekan süs bitkilerinden sarılıcı tırmanıcı özellikte bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    10 Dış mekan süs bitkilerinden sarılıcı tırmanıcı özellikte bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    11 İç mekan süs bitkilerinden önemli bazı cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    12 İç mekan süs bitkilerinden önemli bazı cins ve türler, genel özellikleri K3 K5
    13 Ülkemizde kesme çiçek olarak yetiştirilen bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K4 K5
    14 Ülkemizde kesme çiçek olarak yetiştirilen bazı önemli cins ve türler, genel özellikleri K4 K5
    15 Mevsimlik çiçeklerden önemli bazı cins ve türler, genel özellikleri K4 K5
    Ön Koşul -
    Ders Dili Türkçe
    Koordinatör Öğretim Görevlisi Dilek AKIN
    Dersi Verenler

1-)Öğretim Görevlisi Dilek Akın

Ders Yardımcıları Öğretim Görevlisi Dilek AKIN
    Kaynaklar K1 Yaltırık, F., Efe, A., 2000; Dendroloji Ders Kitabı, Gymnospermae-Angiospermae. İ.Ü. Orman Fakültesi Yayınları, İ.Ü. Yayın No:4265, O.F. Yayın No:465, 382 s., İstanbul. K2 Uzun, G., Yılmaz, M., 1983. Seralarda Kesme Çiçek Yetiştiriciliği, Çukurova Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Yayınları: 169, Ders Kitabı: 1 Ankara Üniversitesi Basımevi, Ankara, 79 s.
    Yardımcı Kitap K3 Uzun, G., Türkiye İç Mekan Bitkileri Tanıtım Kitabı. Floraplus Yayıncılık, İstanbul, 80 s. K4 Yücel, E., 2004. Türkiye?de Yetişen Çiçekler ve Yer Örtücüler. ETAM Matbaası, Eskişehir, 351 S.
    Dersin Amacı To introduce ornamental plants used in landscaping works
    Dersin İçeriği Overall classification of ornamental plants, ornamental plants in Turkey and seen the world and the general properties, production methods in ornamental plants, outdoor, and general information about features about the interior and cut flowers
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster