ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


  • Ders Tanımı
  • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
    Erken Çocukluk Dönemi Eğitim Programları ÇG507 GÜZ-BAHAR 3+0 S 6
    Öğrenme Çıktıları
    1-Okul öncesi eğitimle ilgili temel kavram ve ilkeleri listeler.
    2-Türkiye`de ve dünyada uygulanan farklı okul öncesi eğitim programlarını karşılaştırır.
    3-Yıllık plan ve günlük plandaki öğeleri açıklar.
    4-Öğrenme sürecinin oluşmasında dikkat edilecek özellikleri sıralar.
    Ön Koşul Ön koşul dersi yoktur.
    Ders Dili Türkçe
    Dersin Sorumlusu Doç. Dr. Nazan Kaytez
    Dersi Verenler -
    Ders Yardımcıları -
    Kaynaklar K1. Anonim, 2013. Okul Öncesi Eğitim Programı. Milli Eğitim Bakanlığı, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü, Devlet Kitapları Müdürlüğü, Ankara.
    Yardımcı Kitap YK1. Kandır, A. 2002. 36-72 Aylık Çocuklar İçin Okulöncesi Eğitim Programlarının Hazırlanması. Kök Yayıncılık, Ankara.
    Dersin Amacı Türkiye`de ve dünyada okul öncesi eğitim programları, okul öncesi dönemdeki çocukların gelişimsel özellikleri, okul öncesi dönemde eğitimsel ve gelişimsel hedefler, okul öncesi eğitim programlarının öğeleri, yıllık plan ve örnekleri, günlük plan ve örnekleri ile ilgili yeterlilikler kazandırmaktır.
    Dersin İçeriği Okul öncesi eğitimle ilgili temel kavram ve ilkeler, Türkiye`de ve dünyada okul öncesi eğitimin gelişimi, Türkiye`de ve dünyada uygulanan farklı okul öncesi eğitim programları, yıllık plan ve yıllık planda yer alan öğeler, günlük plan ve günlük planda yer alan etkinlikler, okul öncesi programda amaç ve kazanımlar, okul öncesi programda amaç ve kazanımlar, öğrenme süreci, programın değerlendirilmesi, aile katılım çalışmaları, eğitim materyali hazırlamada ve dikkat edilecek noktalar, uygulamada dikkat edilecek noktalar, yıllık ve günlük plan örnekleri hazırlama ve tartışma
    Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster