ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Tanımı
 • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
  Ön Büro Hizmetleri TUR203 GÜZ 3+0 Z 4
  Öğrenme Çıktıları
  1-Ön büro yönetimi, organizasyonu ve örgüt yapısını öğrenir
  2-Ön büronun diğer departmanlarla ilişkisini açıklar
  3-Ön büro personelinin görev ve sorumluluklarını öğrenir
  Ön Koşul Bu dersin ön koşulu yoktur.
  Ders Dili Türkçe
  Koordinatör Dr. Öğr. Üyesi Mikail KARA
  Dersi Verenler

  1-)Doktor Öğretim Üyesi Mikail Kara

  Ders Yardımcıları Bölümün öğretim elemanları
  Kaynaklar K1. Eraslan, N. (2012). Konaklama işletmelerinde ön büro işlemleri ve yönetimi. (1. Baskı). Nobel Akademik Yayıncılık, Ankara:
  K2 .http://elektrav5.724help.me/tr/
  K3. Sökmen, A. (2014). Konaklama işletmeleri için Micros - Fidelio Opera ön büro yönetimi. (2. Baskı). Detay Yayıncılık, Ankara.
  Yardımcı Kitap YK1. Kantarcı, K. & Ekinci, İ. (2014). Konaklama işletmelerinde ön büro. (1. Baskı). Detay Yayıncılık, Ankara.
  Dersin Amacı Öğrencilerin ön büroda çalışan personelin sahip olması gereken özellikleri ile ön büroda kullanılan belgelerin özelliklerini kapsamlı bir şekilde öğrenmelerinin sağlanması. Ayrıca ön büro ile diğer bölümlerin aralarındaki veri iletişiminin öneminin kavranması.
  Dersin İçeriği Öğrencilerle online eğitim şeklinde işlenecek bu dersin içeriğinde Konaklama İşletmelerinde Ön Büro, Kişisel Hazırlık, Ön Büro Personelinin Görev ve Sorumlulukları, Ön Büronun Diğer Departmanlarla İlişkisi I, Ön Büronun Diğer Departmanlarla İlişkisi II, Rezervasyon, Giriş ve Çıkış İşlemleri I, Giriş ve Çıkış İşlemleri II, Gün Sonu İşlemleri, Raporlar, Konuğun Konaklama Tesisi İçerisinde Karşılaşabileceği Olağan Dışı Durumlar ve Çözümleri, Ön Büro Paket Program Elektra Otomasyon, Ön Büro Paket Program Opera Fidelio Otomasyon konuları işlenecektir.
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster