ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Tanımı
 • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
  Uluslararası ve Kültürlerarası İletişim ULS532 GÜZ-BAHAR 3+0 Fak./ Üni. S 7
  Öğrenme Çıktıları
  1-Kültür ve iletişim gibi temel kavramları, teorileri, yaklaşımları ve anlayışları kavrar.
  2-Kültür ve iletişim kavramları çerçevesinde uluslar arası ilişkiler ile ilgili örnek olayları analiz etmek ve kültür ve iletişim teorilerini uygular
  3-Kültürlerarası ve uluslar arası ortamlarda davranmayı ve yeni kültürlere nasıl adapte olacağını öğrenmek ve pratik uygulamaları gösterir.
  Ön Koşul -
  Ders Dili Türkçe
  Koordinatör Doç.Dr.Sezai ÖZÇELİK
  Dersi Verenler -
  Ders Yardımcıları -
  Kaynaklar Kartarı, A. (2013). Kültürlerarası İletişim. (Ed.Asker Kartarı) Eskişehir: Anadolu Üniversitesi. Gudykunst, W. B. and Moody, B. (2002). Handbook of international and intercultural communication (2nd ed.). Thousand Oaks: Sage.
  Yardımcı Kitap -
  Dersin Amacı Dersin amacı öğrencilere kültürlerarası ve uluslar arası iletişim kavramlarını öğretmektir. Bu ders öğrencilere kültürlerarası ve uluslar arası iletişim hakkında temel bilgiler vermek ve öğrencileri öğretim sonrası mesleki hayata daha iyi hazırlamaktır.
  Dersin İçeriği Derse Giriş Bilgileri Kültür Kavramı, Kültür Çeşitleri, Kültür Nedir? Hofstede?nin Kültür Boyutları İletişim Kavramı, İletişim Çeşitleri, İletişim Nedir? Türk Kültürü ve diğer kültürler ile karşılaştırılması Dünya görüşü, etnik-bencillik Dilsel (Verbal) ve dilsel olmayan (non-verbal) iletişim Kültürel Değerler ve Kimlik Çok kültürlülük ve iletişim Kültürel Değişim ve İletişim Kültürlerarası İletişim ve Etkileşim İkinci Yol Diplomasisi, Çok Yönlü Diplomasi Küreselleşme, Kamu Diplomasisi ve Türkiye Algısı Uluslararası Medya , İletişim ve Kültür
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster