ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Tanımı
 • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
  Yabancı Dil Öğreniminde Kaygı ve Motivasyon OSD128 GÜZ-BAHAR 2+0 Üniversite S 3
  Öğrenme Çıktıları
  1-Kaygı ve motivasyon eksikliğinin nedenlerini tanımlar.
  2-Yabancı dil öğrenmede motivasyon artar.
  3-Yabancı dil öğrenmede etkili yaklaşım ve teknikleri uygular.
  4-Uygun materyalleri tasarlar.
  Ön Koşul -
  Ders Dili Türkçe
  Dersin Sorumlusu Yabancı Diller Bölümü Tüm Öğretim Elemanları
  Dersi Verenler

  1-)Öğretim Görevlisi Salih Potukoğlu

  Ders Yardımcıları -
  Kaynaklar K1. Yabancı Dil Öğreniminde Kaygı ve Motivasyon Ders Notları. K2. Horwitz, E. (2010). Foreign and second language anxiety, Language Teaching, Cambridge University Press. K3. Aydın, S. (2008). An Investigation on the Language Anxiety and Fear of Negative Evaluation among Turkish EFL Learners.
  Yardımcı Kitap YK1. Aydın, B. (2001). Konuşma ve Yazma Derslerinde Yabancı Dil Öğrenimindeki Kaygı Nedenleri, Anadolu Üniversitesi Yayınları. YK2. Kettani, Y. (2014). Foreign Language Anxiety and EFL Learning: Definition, Types, Factors, Symptoms, Negative Effects, and Strategies to Cope with it, Lambert Academic Publishing.
  Dersin Amacı Yabancı dil öğrenen kişilerin kaygı düzeylerini azaltma ve öğrenme motivasyonlarını artırarak daha etkili bir yabancı dil öğrenim süreci tecrübe etmelerini sağlamak. Sınıf içi ve dışı öğrenme ortamlarında faydalanacakları yabancı dil öğrenimindeki kaygı azaltıcı ve motivasyon artırıcı yaklaşımlar hakkında bilgi sahibi olmak.
  Dersin İçeriği Yabancı dil öğrenme sürecinde olan adayların dil öğrenme becerilerini artırma. Öğrenme ortamında oluşan kaygıyı azaltmaya yönelik teknikler hakkında bilgi sahibi olma. Sınıf içi veya sınıf dışı öğrenme ortamlarında motivasyon artırıcı yöntem ve yaklaşımlar ile ilgili bilgi sahibi olma. Öğrenilen yöntem ve teknikleri kendi yabancı dil öğrenme ortamlarında kullanabilmek.
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster