ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Tanımı
 • Ders Adı Kodu Yarıyıl Teori+Uygulama (Saat) Havuz Statü AKTS
  Türkçe ve Türk Kültürü OSD126 GÜZ-BAHAR 2+0 Üniversite S 2
  Öğrenme Çıktıları
  1-Türk kültürünün anahatlarını tanımlar.
  2-Kültüre ait ritüelleri analiz eder.
  3-Kültür çevresindeki toplumsal kuralları uygular.
  Ön Koşul -
  Ders Dili Türkçe
  Dersin Sorumlusu Öğr. Gör. Fikret Kedersiz, Dr. Öğr. Gör. Kazım Çandır, Dr. Öğr. Gör. Adem Arslan, Öğr. Gör.Bestami Bilge, Öğr. Gör. Mustafa Alan
  Dersi Verenler

  1-)Öğretim Görevlisi Mustafa Alan

  Ders Yardımcıları -
  Kaynaklar K1. Kayır, G. & Arı, A. (2018). Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Etkinlik Uygulamaları. Eğitim Yayınevi, Konya.
  Yardımcı Kitap YK1. Sidekli, S. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 1. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK2. Şen, Ü. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 2. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK3. Keskin, H.K. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 3. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK4. Arı, G. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 4. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK5. Deniz, K. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 5. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK6. Doğan, Y. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 6. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK7. Kurudayıoğlu, M. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 7. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara. YK8. Karatay, H. (2019). Türkçe ve Türk kültürü 8. Millî Eğitim Bakanlığı Yayınları, Ankara.
  Dersin Amacı Yabancı uyruklu öğrencilere Türk kültürünün temel unsurlarını aktarmak, Türk kültürü ile bulundukları ülkenin kültürel ögelerini ilişkilendirerek kültürler arasılık özelliklerini ve Türkçelerini geliştirmek.
  Dersin İçeriği Türk kültürünün unsurları ve Türkçe
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster