ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Akışı
 • Hafta Konular Ön Hazırlık
  1 Bitki yetiştirme ortamlarına giriş, bitki yetiştirme ortamlarının tarihsel gelişimi ve süs bitkilerinde kullanımı. K1, K2 ve K3 den 1. bölüm okunmalıdır.
  2 Süs bitkileri yetiştirme ortamları ile ilgili bazı temel kavramlar. K1 ve K2 den 2. bölüm okunmalıdır.
  3 Süs bitkileri yetiştirme ortamlarında kullanılan malzemelerin seçimi. Topraklı ve topraksız bitki yetiştirme ortamlarının karşılaştırılması. K1 ve K2 den 3. bölüm okunmalıdır.
  4 Toprak ve toprak kullanılan bitki yetiştirme ortamları. K1 ve K2 den 3. bölüm okunmalıdır.
  5 Organik yetiştirme ortamları (torf) ve süs bitkilerinde kullanımı. K1 den 4. bölüm okunmalıdır. K4 den 1. bölüm,2. bölüm ve 3. bölüm okunmalıdır.
  6 Organik yetiştirme ortamları (ağaç kabukları, talaş) ve süs bitkilerinde kullanımı. K1 den 5. bölüm okunmalıdır. K5 den 1. bölüm okunmalıdır.
  7 Organik yetiştirme ortamları (atık mantar kompostu, cocopeat) ve süs bitkilerinde kullanımı. K1 den 6. bölüm okunmalıdır.
  8 Ara Sınav
  9 İnorganik yetiştirme ortamları (kum, çakıl) ve süs bitkilerinde kullanımı. K1 den 7. bölüm okunmalıdır.
  10 Genleşmiş veya yakılmış agregatlar (vermikulit, perlit, kaya yünü, pomza, zeolit) ve süs bitkilerinde kullanımı. K1 den 8. bölüm okunmalıdır. K6 den 8. bölüm okunmalıdır.
  11 Plastik materyaller ( genleşmiş plastik yumaklar, üre-formaldehit köpük reçinesi, poliüretan köpük, iyon değişim reçineleri) ve süs bitkilerinde kullanımı. K1 den 8. bölüm okunmalıdır. K6 den 6. bölüm okunmalıdır.
  12 Süs bitkileri yetiştirme ortamlarında kullanılan besin çözeltisinin hazırlanışı. K1 den 9. bölüm okunmalıdır. K7 den 1. bölüm okunmalıdır.
  13 Hidroponik ve aquaponik yetiştirme sistemleri K1 den 10. bölüm okunmalıdır. K7 den 2. bölüm okunmalıdır.
  14 Yetiştirme ortamlarının avantaj ve dezavantajları. K7 den 3. bölüm okunmalıdır.
  15 Yetiştirme ortamlarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları. K1 den 11. bölüm okunmalıdır.
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster