ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ - Bologna Bilgi Sistemi


 • Ders Akışı
 • Hafta Konular Ön Hazırlık
  1 Bilgisayarın tarihi gelişimi ve temel kavramlar (Dönemlerine göre bilgisayarlar, ikili sayı sistemi ve bellek ölçü birimleri) Bir bilgisayar sisteminin temel özellikleri (Donanım-Yazılım) K1, Ünite 1 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  2 Bilgisayarın Yapısı ve İşleyişi (Bellek yapısı, merkezi işlem birimi, donanım birimleri, bilgi depolama birimleri) K1, Ünite 1 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  3 Bilgisayar İşletim Sistemi (Bilgisayar sisteminin çalıştırılması) K1, Ünite 2 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  4 Bilgisayar İşletim Sistemi (Bilgisayar sisteminin çalıştırılması) K1, Ünite 2 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  5 Bilgisayar İşletim Sistemi (Sisteme değişik komutlar verme) K1, Ünite 2 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  6 Kelime İşlem Programı (Günlük hayatta kullanılan belge ve yazıları düzenleme, düzeltme ve biçimlendirme) K1, Ünite 3 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  7 Kelime İşlem Programı (İş hayatında kullanılan tablo ve iş yazılarını düzenleme ve yazdırma) K1, Ünite 3 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  8 Kelime İşlem Programı (Belgelere resim, şekil, nesne ve grafikler ekleme çıkarma ve manyetik ortamlara kaydetme) K1, Ünite 3 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  9 Elektronik Tablolama Programı (Matris yapısı, hücre, satır, sütun ve bölge tanımları) K1, Ünite 4 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  10 Elektronik Tablolama Programı (Sayısal-alfa sayısal bilgi girişleri ve formül oluşturma aşamaları) K1, Ünite 4 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  11 Elektronik Tablolama Programı (Verileri sıraya dizme, istenilen bilgileri süzme ve analiz yapma) K1, Ünite 4 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  12 Elektronik Tablolama Programı (Sayısal verilerin özelliklerine göre en uygun grafik tipini uygulama ve biçimlendirme) K1, Ünite 4 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  13 Sunu Programı (Sunu şablonunu seçme, bilgisayar ortamında sunu çalışması, en uygun slayt düzeni ve tasarımı) K1, Ünite 5 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  14 Sunu Programı ve İnternet Uygulamaları (Sunuyu düzenleme, gösterime hazırlama, İnternet Uygulamaları) K1, Ünite 5 ve internetten yapılacak ön araştırma çalışmaları.
  Çankırı Karatekin Üniversitesi  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  @   2017 - Webmaster